پازل بند

پازل بند

بیوگرافی : پازل یا پازل بند یا پازل باند یا گروه پازل (به انگلیسی: Puzzle Band) یک گروه موسیقی پاپ ایرانی است که ابتدا اعضای آن را علی رهبری، آرین بهاری و مهران عباسی تشکیل می‌دادند که در ادامه، با جدا شدن مهران عباسی، به گروهی دونفره تبدیل شد. این گروه فعالیت خود را از آبان‌ماه سال ۱۳۹۰ شروع کرد. پازل بند در سال ۱۳۹۵ اولین آلبوم خود را منتشر کرده‌است و در تابستان ۱۳۹۶ موفق به اجرای کنسرت شده‌است. این گروه معمولاً با خلق برخی جلوه‌های ویژه نمایشی بر روی صحنه کنسرت می‌رود.
تا یکی دو سال پیش خیلی‌ها اسم گروه «پازل بند» را صرفاً با تنظیم قطعاتی برای خواننده‌های مطرح پاپ می‌شناختند. اما آرین بهاری و علی رهبری به عنوان اعضای اولین گروه موسیقی دهه نود ثابت کردند که در عرصه خوانندگی هم می‌توانند موفق باشند. پازل بند هم مثل همه چهره‌ها و گروه‌های موفق موسیقی ایرانی ظرف یک شب به موفقیت نرسیده‌اند. آن‌ها با فواصل زمانی نسبتاً زیاد کارهای شخصی خود را در کنار تنظیم برای سایر خواننده‌ها منتشر می‌کردند اما هیچ وقت در این زمینه رقابتی نداشتند. در کارنامهٔ کاری گروه پازل تا کنون تنظیم‌هایی برای محسن یگانه، مرتضی پاشایی، میثم ابراهیمی، فرزاد فرزین، رضا صادقی، حمید هیراد، ماکان بند و … مشاهده می‌شود.
اولین آهنگ مستقل آن‌ها با صدای علی رهبری اول اسفند ۱۳۹۰ منتشر شد که «هم نفس» نام داشت. در ادامه «بارونای نم نم» و «نگم برات» دو قطعه پازل بند بود که سکوی پرش آن‌ها شد و توانستند از لحاظ آمار و ارقام دانلود و بازدید، جهش چشمگیری داشته باشند و این کارها در میان مخاطبانشان هم به خوبی شنیده شد. اما اتفاق جالب برای پازل بند همصدایی با یک خواننده دیگر بود که تقریباً فضای ایرانی در صدایش داشت. «حمید هیراد» هنرمند دیگر شرکت آوازی نو است که همصدایی او پازل بند در قطعه «بیتاب» و فضای شاد آن کار توجه‌ها را به خود جلب کرد. همکاری موفق آن‌ها در قطعه «دلارام» و «معشوقه» هم ادامه پیدا کرد.
در شهریور ماه ۱۳۹۷ اتفاقی جالب طرفداران این گروه محبوب را شگفت زده کرد؛ آرین بهاری که تا قبل از انتشار آهنگ صاف و ساده تنظیم‌کننده و آهنگساز این گروه بود حالا در کنار علی رهبری آهنگ می‌خواند. این آهنگ به‌طور گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفت و همچون آهنگ مغرور و عاشق گروه پازل از برترین‌های آن ماه شد. همچنین این گروه در برنامه‌های مختلف تلویزیون چون دورهمی، کودک شو، فرمول یک (به همراه حمید هیراد) و خندوانه به اجرای برنامه پرداخته‌اند. حمید هیراد در کنسرت ۶ مرداد ۱۳۹۶ پازل به عنوان همخوان شرکت داشته‌است. این گروه در جشنواره موسیقی فجر سال ۱۳۹۶ اجرای کنسرت داشته‌است.

مشاهده تمامی تک آهنگ های پازل بند